Куди виїхали українці за останні 5 років

23.08.2019 в 09:17

Економічна та політична ситуація в Україні, низький рівень життя, бідність населення, усі ці фактори спонукають українців щодня замислюватись про життя за кордоном. За роки незалежності батьківщину покинуло близько 10 000 000 громадян. Молоді люди, випускники шкіл та студенти вищих навчальних закладів не бачать свого майбутнього в Україні, а тому дедалі частіше мріють про життя поза її межами. За результатами опитування, яке було проведене у 2018 році, Центром Разумкова, 47 % населення від 18 до 29 років хочуть покинути власний дім та шукати можливість для самореалізації у більш розвинених країнах.

З наданням права громадянам України на безвізовий перетин кордону до країн Європи, кількість мігрантів стрімко зростає. Останнім часом найбільш привабливими для працевлаштування та проживання стають такі країни як: Польща, Італія, Іспанія, Німеччина, Чехія. Так відповідно до онлайн-підрахунку ресурсу ukrainianpeopleleaks.com, тільки за 2018 рік близько пів мільйона українців виїхало в пошуках кращого життя, а міністр соціальної політики Андрій Рева, відзначає, що через роботу за кордоном, Україну остаточно залишили понад 3 млн осіб. Майже усі трудові мігранти, які змогли побудувати інше, більш успішне життя за кордоном, забираючи власні сімї, залишаються там назавжди.

За неофіційними даними до Польщі виїхало понад 1 млн наших громадян. Карта поляка та Карта сталего побиту дає українцям можливість проживати, працювати, відкривати власний бізнес, навчатися у цій країні на рівні із поляками.

Щодо Італії та Іспанії, то близько 300 000 українці отримали резиденцію на постійне місце проживання в даних країнах, оформили документи щодо воззєднання родини та успішно побудували своє життя.

Чехія також не пасе задніх та надає українським родинам можливість отримати дозвіл на тривалий побут та постійне проживання, за умов довготривалої роботи. Такою можливістю вже скористались більш ніж 150 тисяч українців.

Посвідку на постійне проживання у Німеччині на сьогодні отримали майже 80 тисяч громадян України. А з часу прийняття «Нового міграційного закону», який дає можливість іноземцям проживати та працювати на території даної країни, є підстави вважати що ця цифра значно зросте.

 

Слід зазначити, що останній офіційний перепис населення України був проведений ще у 2001 році. Відповідно підрахувати точну кількість осіб, які виїхали з України, можна тільки в тому випадку, коли людина знялася з реєстрації за місцем проживання, продала нерухомість та перетнула кордон. Станом на кінець 2017 – початок 2018 року, таких було 22 тисячі українців. Прикро, та ця цифра зростає з кожним днем дедалі більше та руйнує будь які надії на розбудову сильної держави.