Острівок української моди на красу у Мадриді

10.08.2019 в 06:42

Переїзд в іншу країну - це часто пошук себе. Історія львів’янок Руслани та Василини у далекій від України Іспанії почалася вже майже два десятки років тому, багато з яких були саме роками пошуку “чогось”. І дівчата знайшли те, своє, у красі, впевненості та бізнесі, який підкріплений дружбою - створили невеличкий острівок української моди на красу майже у центрі Мадриду. Пелукерос РВ - салон краси, який підкорює дедалі більше людей професійністю, приємними посмішками та енергією тих, хто його творить!

Дівчата

Одна з одною дівчата познайомилися вже в Іспанії. Руслана тоді працювала у салоні краси і збиралася у декретну відпустку. Шукаючи собі гідну заміну - знайшла Василину. “Через деякий час вже Василина відкрила свій салон і коли вона пішла в декрет, то найняла мене на роботу, - розповідає Руслана. - І нам так сподобалася наша злагоджена колаборація, що вирішили надалі працювати разом. Ось уже минуло майже три роки як ми об’єдналися навколо нашого салону і вкладаємо у нього сили, енергію, натхнення, час і любов. У місці, де працюємо довгий час вже була перукарня – це полегшило нам роботу, бо заклад вже мав ліцензію. Спільними зусиллями ми його покращили і продовжуємо це робити».

Серед важливих моментів, які слід взяти до уваги при відкритті салону краси в Іспанії, дівчата відзначають дозвільну документацію. Важливо, щоб усе було за правилами – починаючи від розміщення меблів та інструментів до сплати рахунків, оформлення квитанцій та інших організаційних справ. Відразу після відкриття, доводилося вже в процесі роботи дещо змінювати у салоні, оскільки найбільшу увагу контрольні органи приділяють бізнесу саме на початковому етапі роботи. «Коли ми тільки відкрилися, то довелося пройти чимало перевірок, - розповідає Василина. -  Приходили, зокрема, зі Служби захисту прав споживачів та з інших органів. Однак постійного контролю нема: після першої перевірки ми отримали зауваження – виправили їх – служби в цьому переконалися і все – далі ми спокійно працюємо. З розповідей колег знаю, що бувають частіші перевірки, але це у разі, якщо  виявили суттєві порушення. Представники органів контролю у такому випадку можуть навіть прийти у заклад як таємний клієнт».

Розвинути свою справу і збільшити клієнтську базу Руслані та Василині дуже допомогли соціальні мережі. Орієнтовно третина з перших відвідувачів – це ті, хто на попередніх місцях праці були клієнтками дівчат, решта ж в основному приходили саме з Фейсбука та Інстаграму. Тепер додалося ще й багато особистих рекомендацій.

Зачіски, макіяж, манікюр, педикюр та багато інших послуг - все це не стільки про зовнішність, як про впевненість і про красу як гармонію між внутрішнім та зовнішнім світами людини. Створивши острівок краси, дівчата дають змогу іншим зрозуміти свою чарівність. Любов до справи, любов до людей і величезне бажання вдосконалюватися і примножувати усе зроблене відчутні навіть у звичайній розмові дівчат про свою роботу. І 80% постійних клієнтів, які серед розмаїття схожих закладів у іспанській столиці щоразу повертаються у Пелукерос РВ – підтвердження цьому.

Дуже багато клієнтів - це вихідці з України та інших слов’янських країн. І дівчата гордяться цим, адже, приїжджаючи у чужу країну, дуже складно адаптуватися і завжди хочеться знайти «своїх». Руслана знає це зі свого досвіду: «Мені важко було звикнути до нової культури, до іншої ментальності. Іспанія мені відразу сподобалася, але коли навколо все нове і ще незвичне – дуже хочеться хоч трошки відчувати себе не зовсім чужою. Коли ми переїхали сюди, то знали лише три українські сім’ї, тоді ще українців тут було мало, а підтримки та розуміння дуже хотілося. Я починала, як багато українок за кордоном, з прибирання, погано знала мову, траплялися різні ситуації і часом було до сліз гірко. Тому тепер ми з радістю приймаємо у себе українок і намагаємося творити атмосферу затишку, краси та розуміння».

Дівчата

Не лише емігранти, а й іспанки є серед клієнток Пелукерос РВ. Дівчата розповіли, що спочатку місцеві жительки досить обережно цікавилися салоном, спостерігали, запитували, заходили лише глянути. І тільки з часом наважувалися спробувати. Вважати іспанок своїми клієнтками у Пелукерос РВ змогли орієнтовно через рік роботи салону. Зараз же ж, дедалі більше жінок з Іспанії піклуються про свою красу за допомогою салону українок. До речі, майже всі курси з підвищення кваліфікації Руслана, Василина та інші українки, які працюють у салоні, проходять в Україні. Кажуть, що в Іспанії хороші вчителі, однак сфера краси в Україні розвивається трошки швидше. Наприклад, Василина зазначає, що мода на зачіски в Іспанії приходить дещо пізніше, порівняно з Україною: те, що в Україні у тренді вже давно – в Іспанії лише починається.

Перукарня